Salon Optyczny Nowe Bryle
Salon Optyczny Nowe Bryle to miejsce, w którym kompleksowo dbamy o Twój wzrok, który jest tak ważny każdego dnia. Diagnozujemy, leczymy i korygujemy wady wzroku oraz schorzenia o charakterze okulistycznym. Dobieramy właściwe szkła korekcyjne, soczewki kontaktowe.
W naszym salonie okulista wykona szereg badań diagnostycznych, w tym między innymi badanie dna oka, mierzenie ciśnienia śródgałkowego, badanie przedniego odcinka oka. Diagnozujemy wiele powszechnych schorzeń takich jak jaskra, zez, czy zaćma. Dbamy także o Pacjentów, którzy mają za sobą leczenie szpitalne. Przykładamy dużą wagę do profilaktyki, więc każdorazowo edukujemy Pacjentów w tym zakresie.
Zdajemy sobie sprawę, że większość wad wcześnie wykrytych można zahamować. Jeżeli więc w Waszej rodzinie występują genetyczne predyspozycje do chorób okulistycznych warto sprawdzić je odpowiednio wcześnie. Pomoże w tym właśnie okulistyka i narzędzia diagnostyczne, którymi dysponujemy. Lekarz okulista pomoże Ci również, gdy oczy swędzą, łzawią, bolą, stosując właściwe leczenie. Doradzi też jak chronić swój wzrok przed pogorszeniem widzenia.
Okulista podczas badania może zdiagnozować następujące choroby:
AMD – zwyrodnienie plamki żółtej, jest to przewlekła, wieloczynnikowa, postępująca choroba oczu, występująca u osób po 50. roku życia. W wyniku tej choroby dochodzi do uszkodzenia siatkówki (a szczególnie jej części centralnej – plamki żółtej), co prowadzi do pogorszenia, ubytków, a niejednokrotnie całkowitej utraty widzenia centralnego, a w konsekwencji do ślepoty.
Do typowych objawów zwyrodnienia plamki żółtej należą:
- obniżenie ostrości widzenia
- widzenie prostych linii jako linii falistych lub zniekształconych
- dyskomfort i trudności w czytaniu i pisaniu
- zaciemnienie środka pola widzenia,
Zaćma (katarakta) – wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu, prowadząca do zmętnienia soczewki. Zaćma jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów na zwykle przezroczystej soczewce oka, co utrudnia promieniom świetlnym przedostanie się do siatkówki, a w konsekwencji prowadzi do upośledzenia ostrości wzroku. Im większe zmętnienia na soczewce oka, tym większe pogorszenie ostrości wzroku następuje u chorego.
Choroba występuje częściej u kobiet i u osób starszych po 60 roku życia. Prawie każda osoba po 70 roku życia w jakimś stopniu cierpi na zaćmę.
Jaskra – grupa chorób oczu prowadząca do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki, a co za tym idzie pogorszenia lub utraty wzroku (zawężenia pola widzenia). Głównym czynnikiem powodującym uszkodzenie nerwu wzrokowego w jaskrze jest nadmierny wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Leczenie jaskry polega na zmniejszaniu ciśnienia śródgałkowego poprzez stosowanie leków ułatwiających odpływ cieczy wodnistej z gałki ocznej i/lub zmniejszenie jej produkcji. Stosuje się głównie leki w postaci kropli do oczu, czasem podaje się leki doustne. Jaskrę można leczyć także operacyjnie.
Zapalenie spojówek – jedno z najczęstszych schorzeń narządu wzroku o różnorodnej etiologii, przebiegu i sposobie postępowania. Zapalenie spojówek jest stanem zapalnym cienkiej błony śluzowej, która tworzy wewnętrzną powierzchnię powieki i pokrywa część gałki ocznej. Naczynia krwionośne podczas tego typu stanów zapalnych silnie wypełniają się krwią, powodując zaczerwienienie i obrzęk oka. Ujścia gruczołów łzowych, łojowych i potowych znajdujące się w spojówce odpowiadają za produkcję wydzieliny, która towarzyszy schorzeniu. Ze względu na zaczerwienie oka towarzyszące schorzeniu zapalenie spojówek bywa też nazywane „czerwonym okiem”.
Zapalenie błony naczyniowej – choroba narządu wzroku charakteryzująca się wysokim stopniem bolesności, mogąca prowadzić do całkowitego zaniewidzenia. Często nie udaje się jednoznacznie ustalić przyczyn zapalenia błony naczyniowej. U jego podłoża mogą leżeć schorzenia ogólne o podłożu reumatoidalnym (np. reaktywne zapalenie stawów), schorzenia metaboliczne (np. cukrzyca), choroby bakteryjne (np. gruźlica), obecność ognisk zakażenia (np. ogniska okołozębowe, zapalenie zatok przynosowych). W przypadku rozpoznania ostrego zapalenia błony naczyniowej chory powinien być w trybie pilnym skierowany do lekarza okulisty.
Formularz kontaktowy
Napisz do nas
Wady Refrakcji
Astygmatyzm – zwany inaczej niezbornością układu optycznego oka – występuje wtedy, gdy obserwowany punkt tworzy na siatkówce obraz niepunktowy. Najczęściej przyczyna niezborności leży w nieprawidłowej krzywiźnie rogówki.
Krótkowzroczność – jedna z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych wzroku polegająca na tym, że układ optyczny oka nieprawidłowo skupia promienie świetlne. W oku krótkowzrocznym równoległe promienie ogniskowane są przed siatkówką. W celu poprawy ostrości widzenia krótkowidza stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe. Są to soczewki rozpraszające, czyli soczewki wklęsło-wypukłe. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak minus.
Nadwzroczność (popularnie: dalekowzroczność) – druga obok krótkowzroczności najczęściej spotykana wada refrakcyjna wzroku. Jest wynikiem zbyt małych rozmiarów przednio-tylnych oka, czyli zbyt krótką gałką oczną w stosunku do jego siły łamiącej lub niewystarczającą siłą łamiącą układu optycznego oka (np. zbyt płaską rogówką) w stosunku do jego długości. Do korekcji nadwzroczności stosuje się okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, są to soczewki skupiające. Ich moc optyczną podaje się w dioptriach dodając znak plus.
Starczowzroczność – jest następstwem fizjologicznego procesu utraty zdolności akomodacyjnych oka z powodu stopniowego twardnienia i zmniejszania elastyczności soczewki. Jej objawem jest oddalanie się od oka punktu bliży wzrokowej. Starczowzroczność dotyczy wszystkich oczu, ale w oczach nadwzrocznych, gdzie część zdolności akomodacyjnych soczewki jest wykorzystywana przy patrzeniu w dal, ujawnia się ona wcześniej.
Optyk katowice
Salon nowe Bryle
Zapraszamy serdecznie do Salonu Optycznego Nowe Bryle mieszkańców Giszowca, Murcek, Nikiszowca jak również mieszkańców Mysłowic. Przed salonem znajduje się parking, który jest dużym udogodnieniem dla Naszych pacjentów.